Пробуджується ранок, і, наче у вулику, починає вирувати життя закладу дошкільної освіти «Орлятко». Для маленьких чомусиків, дослідників, веселунів відчиняє двері садок о 7 годині 00 хвилин. Діти, як квіточки, неповторні своєю красою. А квіти розцвітають за певного догляду, тож і для розквіту вихованців потрібні відповідні умови. Персонал ЗДО «Орлятко»такі умови створив. У садочку кожна «квіточка» викликає захоплення і оточена увагою кваліфікованих педагогів, добрих і працьовитих помічників, всього персоналу, який нараховує 32 працівники на чолі із директором Котляр Людмилою Олександрівною. Педагоги впродовж дня присвячують себе дітям, керуючись головною метою – розвитком та вихованням дошкільнят, умінням знайти себе в цьому світі, бути самодостатніми. Головний напрям роботи закладу— оздоровчий, бо ж немає нічого важливішого, ніж здоров’я дітей. Цьому слугує збалансоване харчування, медичне обстеження, самомасаж, корегуюча гімнастика, фізкультурні заняття, спортивні свята, дозвілля, розваги, Дні здоров’я, валеологічні та заняття з БЖД та інші види роботи. Велика увага приділяєтьсяпсихічному здоров’ю вихованців. Дитинство – це фундамент, який закладається на все життя. Це фундамент любові або ненависті, довіри або гніву, заздрості, страху або добра. І тому всім дітям з перших днів перебування в дитсадку створюється радісна атмосфера. Повноцінне дитинство – це своя особиста територія, місце, обладнане з любов’ю, розумінням віку, душі та прагнень кожного, малюка. Відчуття власної щасливої території допомагає дітям рости самостійними, веселими, розумними. Територія дитинства в закладі починається від сучасної клумби при вході на територію ЗДО, озеленених ділянок, ігрових майданчиків, далі вона забігає у вестибюль прикрашений поробками та фотографіями дітей і тут розходиться в різні сторони - одна піднімається сходинками, а інша прямує по коридору, там їх зустрічають великі, світлі, сучасно обладнані зали – одну музична, а іншу спортивна; далі вона проникає у найпотаємніші улюблені дитячі роздягальні, де у кожній шафі своє життя, обладнане господарем за власним задумом, де є на стінах цікаві картинки, стінні газети, виставки, які розповідають про яскраві події в групах, де залучають дітей до активної діяльності куточки«Ми чекаємо на тебе», «Добрий день – я прийшов!», «Чарівні миті», «У садочку ми сьогодні…», « Кораблик поведінки», «Добрий світлофор», «На галявині дитячої творчості». Потім розбігається захоплено в ігрові кімнати з новими меблями, цікавими іграшками, атрибутами. Тут є де розгулятися дитячій творчості, фантазії, вигадливості! Куди ж насамперед підбігти - до «Автопарку», «Лабораторію» чи «Бібліотеку», а може зачіску зробити?; звернути до «Школи» чи «Магазину», а може пошити сукню в «Ательє» чи щось збудувати?

А чергового «синоптика» чекає своя робота в куточку природи. Хоч би встигнути за цілий день! Бо тут ще й режим… А ще про свій настрій зранку та ввечері потрібно розказати «Квітці настрою», і в «Театр»хочеться пограти. Та не забуваймо, що в кожній групі живе свій персонаж із позитивними моральними якостями: Лісовичок, Капітошка, Колобок, Фунтик… Він усе бачить і щоп’ятниці прилітає, хвалить за добрі справи і розповідає вихованцям закладу, що добра на планеті Земля має ставати все більше і більше.

Зустрічаючись з батьками, діти розповідають, чим займались, що нового цікавого почули.

Дошкільний заклад, його атмосфера «живлять» душу малюка, розкривають його резерви для навчання через вибіркову діяльність і гру.

Творче кредо педагогічного колективу закладу дошкільної освіти «Орлятко»:

«Ми робимо все для того, щоб дитинство було щасливим…»




На запитання

«Що найбільше люблять діти дошкільного віку?»,

кожен відповість, не сумніваючись –

гратися!


Тому
ми весело граємось і всьому навчаємось.



Педагоги ЗДО «Орлятко» знають,
що

гра – це не просто пуста забава, а провідний вид діяльності дітей дошкільного віку, який забезпечує всебічний розвиток наших малюків.

Найулюбленішим видом гри наших вихованців є насичена яскравими емоційними переживаннямисюжетно-рольова гра. В ігрових куточках малюки з радістю святкують «День народження», грають в «Сім’ю», ходять за покупками до «Магазину», роблять зачіски в «Перукарні» та турбуються про здоров'я іграшок у «Лікарні».

Граючись із дітьми, ми навчаємо їх.

Дидактичні ігри, які щодня використовуються на заняттях та в повсякденному житті, сприяють розвитку розумових здібностей дітей.Наприклад, користуючись роздатковими картками, пазлами та фішками, діти оцінюють вчинки героїв, розвивають логічне мислення, вчаться рахувати і т.д.

Щоб ігри захоплювали малюків і приносили задоволення,

використовуємо інноваційні прийоми

«Мікрофон» та «Клубок запитань», які розповіді наших малят перетворюють у справжнє інтерв’ю, а закріплення знань – у гру з м’ячем.

Одягнувши маски, наші діти перевтілюються у

героїв знайомих казок…

Вміти розуміти себе та оточуючих і вчитися співпереживати

дошкільнятам допомагають

вправи та етюди емоційно-психологічного розвантаження

«Мій настрій», «Пожалій друга», «Я - квіточка»

Здорове і щасливе дитинство неможливе без

активної рухової діяльності. Тому рухливі ігри з дітьми проводимо в ранкові години, між заняттями, на прогулянці та у вечірні години.

В ранкові та вечірні години малюки полюбляють

будувати місточки, будинки, парканчики, гаражі та навіть фортеці з різних видів конструкторів та будівельного матеріалу. Діти із захопленням обігрують створені будівлі, фантазують та діляться враженнями з друзями.

Гра – це шлях дитини до пізнання світу.



Тож нехай для наших любих діток він буде сонячнимта мирним!

Кiлькiсть переглядiв: 0