Пробуджується ранок, і, наче у вулику, починає вирувати життя дошкільного навчального закладу «Орлятко». Для маленьких чомусиків, дослідників, веселунів відчиняє двері садок о 7 годині 00 хвилин. Діти, як квіточки, неповторні своєю красою. А квіти розцвітають за певного догляду, тож і для розквіту вихованців потрібні відповідні умови. Персонал ДНЗ «Орлятко» такі умови створив. У садочку кожна «квіточка» викликає захоплення і оточена увагою кваліфікованих педагогів, добрих і працьовитих помічників, всього персоналу, який нараховує 32 працівники на чолі із завідуючою Котляр Людмилою Олександрівною. Педагоги впродовж дня присвячують себе дітям, керуючись головною метою – розвитком та вихованням дошкільнят, умінням знайти себе в цьому світі, бути самодостатніми. Головний напрям роботи закладу — оздоровчий, бо ж немає нічого важливішого, ніж здоров’я дітей. Цьому слугує збалансоване харчування, медичне обстеження, самомасаж, корегуюча гімнастика, фізкультурні заняття, спортивні свята, дозвілля, розваги, Дні здоров’я, валеологічні та заняття з БЖД та інші види роботи. Велика увага приділяється психічному здоров’ю вихованців. Дитинство– це фундамент, який закладається на все життя. Це фундамент любові або ненависті, довіри або гніву, заздрості, страху або добра. І тому всім дітям з перших днів перебування в дитсадку створюється радісна атмосфера. Повноцінне дитинство – це своя особиста територія, місце, обладнане з любов’ю, розумінням віку, душі та прагнень кожного, малюка. Відчуття власної щасливої території допомагає дітям рости самостійними, веселими, розумними. Територія дитинства в закладі починається від сучасної клумби при вході на територію ДНЗ, озеленених ділянок, ігрових майданчиків, далі вона забігає у вестибюль прикрашений поробками та фотографіями дітей і тут розходиться в різні сторони - одна піднімається сходинками, а інша прямує по коридору, там їх зустрічають великі, світлі, сучасно обладнані зали – одну музична, а іншу спортивна; далі вона проникає у найпотаємніші улюблені дитячі роздягальні, де у кожній шафі своє життя, обладнане господарем за власним задумом, де є на стінах цікаві картинки, стінні газети, виставки, які розповідають про яскраві події в групах, де залучають дітей до активної діяльності куточки «Ми чекаємо на тебе», «Добрий день – я прийшов!», «Чарівні миті», «У садочку ми сьогодні…», « Кораблик поведінки», «Добрий світлофор», «На галявині дитячої творчості». Потім розбігається захоплено в ігрові кімнати з новими меблями, цікавими іграшками, атрибутами. Тут є де розгулятися дитячій творчості, фантазії, вигадливості! Куди ж насамперед підбігти - до «Автопарку», «Лабораторію» чи «Бібліотеку», а може зачіску зробити?; звернути до «Школи» чи «Магазину», а може пошити сукню в «Ательє» чи щось збудувати?

А чергового «синоптика» чекає своя робота в куточку природи. Хоч би встигнути за цілий день! Бо тут ще й режим… А ще про свій настрій зранку та ввечері потрібно розказати «Квітці настрою», і в «Театр» хочеться пограти. Та не забуваймо, що в кожній групі живе свій персонаж із позитивними моральними якостями: Лісовичок, Капітошка, Колобок, Фунтик… Він усе бачить і щоп’ятниці прилітає, хвалить за добрі справи і розповідає вихованцям ДНЗ, що добра на планеті Земля має ставати все більше і більше.

Зустрічаючись з батьками, діти розповідають, чим займались, що нового цікавого почули. Дошкільний заклад, його атмосфера «живлять» душу малюка, розкривають його резерви для навчання через вибіркову діяльність і гру.

Творче кредо педагогічного колективу дошкільного навчального закладу «Орлятко»:

«Ми робимо все для того, щоб дитинство було щасливим…»


Весело граємось і всьому навчаємось

На запитання

«Що найбільше люблять діти дошкільного віку?»,

кожен відповість, не сумніваючись –

гратися!

Педагоги ДНЗ «Орлятко» знають, що

гра – це не просто пуста забава, а провідний вид діяльності дітей дошкільного віку, який забезпечує всебічний розвиток наших малюків.

Найулюбленішим видом гри наших вихованців є насичена яскравими емоційними переживаннями сюжетно-рольова гра. В ігрових куточках малюки з радістю святкують «День народження», грають в «Сім’ю», ходять за покупками до «Магазину», роблять зачіски в «Перукарні» та турбуються про здоров'я іграшок у «Лікарні».

Граючись із дітьми, ми навчаємо їх.

Дидактичні ігри, які щодня використовуються на заняттях та в повсякденному житті, сприяють розвитку розумових здібностей дітей. Наприклад, користуючись роздатковими картками, пазлами та фішками, діти оцінюють вчинки героїв, розвивають логічне мислення, вчаться рахувати і т.д.

Щоб ігри захоплювали малюків і приносили задоволення,

використовуємо інноваційні прийоми

«Мікрофон» та «Клубок запитань», які розповіді наших малят перетворюють у справжнє інтерв’ю, а закріплення знань – у гру з м’ячем.

Одягнувши маски, наші діти перевтілюються у

героїв знайомих казок…

Вміти розуміти себе та оточуючих і вчитися співпереживати

дошкільнятам допомагають

вправи та етюди емоційно-психологічного розвантаження

«Мій настрій», «Пожалій друга», «Я - квіточка»

Здорове і щасливе дитинство неможливе без

активної рухової діяльності. Тому рухливі ігри з дітьми проводимо в ранкові години, між заняттями, на прогулянці та у вечірні години.

В ранкові та вечірні години малюки полюбляють

будувати місточки, будинки, парканчики, гаражі та навіть фортеці з різних видів конструкторів та будівельного матеріалу. Діти із захопленням обігрують створені будівлі, фантазують та діляться враженнями з друзями.

Гра – це шлях дитини до пізнання світу.

Тож нехай для наших любих діток він буде сонячнимта мирним!

Кiлькiсть переглядiв: 63