Батьки і діти — це любов і сльози,

Це вічне щастя і одвічний біль.

Це сонце і тепло, сніги й морози,

Мед на вуста й на вічні рани сіль.

Як на троянді — колючки і квіти,

Так і в житті є радість і печаль.

Високі мрії й дуже різні діти...

Чомусь таке трапляється, на жаль.

Всім хочеться все мати в ідеалі,

Причому водночас і без зусиль.

Щоб щастя без труда та без печалі

Пливло саме у руки звідусіль.

Та у житті такого не буває.

Запам’ятати треба в чому річ:

Зоря щаслива лиш тоді засяє,

Якщо трудитись будеш день і ніч.

А діти — це і щастя, і турбота,

Відповідальність і тривога теж.

Без відпочинку й вихідних робота,

Любов така, яка немає меж.

Пам'ятка батькам

«Ваша власна поведінка — найвирішальніша річ. Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома».

А.С. Макаренко

Любіть дитину не за те, що вона розумна чи красива, а лише за те, що вона Ваша рідна дитина.

Розмовляйте з дитиною, розвивайте її мову. Цікавтесь її справами і проблемами.

Надавайте дитині самостійності в діях і прийнятті рішень.

Не відгороджуйте дитину від обов'язків і проблем. Вирішуйте всі справи разом із нею.

Слідкуйте за своєю зовнішністю. Дитина повинна пишатися Вами.

Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички і любов до праці.

Пам'ятайте, що дитина коли-небудь подорослішає і їй доведеться жити самостійно. Готуйте її до майбутнього життя.

Ви — перший друг і порадник дитини.

«ЗАБОРОНЕНІ» ЗВЕРТАННЯ ДО ДИТИНИ:

Скільки разів тобі повторювати...
Я сказала — зроби...
Ти що, не розумієш?..
У всіх діти як діти, а ти...
За що мені така кара...
Не лізь, якщо не можеш зробити...
І в кого ти тільки такий вдався...
Невже тобі важко запам'ятати, що...
У моєї подруги дитина — просто ангел, а ти в мене...



«ПОТРІБНІ» ЗВЕРТАННЯ ДО ДИТИНИ:

Вирішимо все разом...
Як ти вважаєш...Мій любий...
Це ти добре придумав(ла)...Таке тільки ти міг придумати...Я не сумніваюся, що ти в мене найрозумніший(а)...Я так вдячна долі, що ти в мене є...
Впевнена, що ти зможеш...Я завжди знала, що моя дитина найкраща...



Сім'я - це те первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро.
В. Сухомлинський

Підтримуйте дитяче прагнення бути хорошим, бережіть його як найтонший порух людської душі, не зловживайте своєю владою, не перетворюйте мудрість батьківської влади на деспотичне самодурство.
В. Сухомлинський

Народні приказки та прислів’я

Малі діточки - що ясні зірочки: і світять, і тішать у темну ніченьку.

Діти - як квіти: поливай, то ростимуть.

Дітки плачуть, а в матері серце болить.

Нащо ліпший клад, коли в дітках лад.

Не доспи, не доїж, а дитину потіш.

Великі діти - великі й клопоти.

Мала дитина - не виспишся, більша дитина - не наїсися, велика дитина - не вбережешся.

Умієш дітей родити - умій же їх вчити.

Любо й неньці, як дитина в честі.

Як не навчиш дитину в пелюшках, то не навчиш і в подушках.

Учи дітей не страшкою, а ласкою.

Не та мати, що народила, а та, що виховала й вигодувала.

Не той батько, що зродив, а той, що до ума довів.

Батьків хліб не навчить, як треба жить.

Як батька покинеш, то й сам загинеш.

Шануй батька й неньку, буде тобі скрізь гладенько.



Хвороба під час адаптації

Дитина вперше прийшла в дитячий садок. Відвідала його день, два, три і вже захворіла. Більшість малюків справді починає хворіти у складний період адаптації. Але не поспішайте звинувачувати персонал дитячого садка, до певної міри причиною цього є функціональна незрілість організму маленької дитини, а тому вона вимагає особливої турботи і піклування з боку дорослих.

По-перше, виявляється нервове напруження. Організм слабшає – звідси захворювання. Але пам’ятайте про те, що перший день краще перенести на середу або четвер. Тоді і другий, а, можливо, і третій тиждень розпочніть з середини, зробивши вихідні тривалішими, що допоможе поновити сили організму. Пам’ятайте і про зберігаючий режим, і про пестливий тактильний контакт, бо більшість захворювань у цей період є психосоматичними, тобто захистом організму від перенапруження, адже нервова система малюка зазнає в цей період великих навантажень.

По-друге, якщо дитина звикла вдома до високої температури в приміщенні, то в садку може легко захворіти через невідповідність температурного режиму, до якого організм дитини призвичаєний. Тому вдома підтримуйте температуру повітря не вище +20С. Не одягайте дитину занадто тепло. За такої температури доречно одягнути дитину в три шари: майка, футболка, тоненький светр (гольф).

По-третє, у групі малюк не один: група дитячого садка — це велика кількість контактів. Можливо, хтось приніс інфекцію, але проявів хвороби ще немає, а у когось тільки починається нежить тощо.

У приміщенні кілька годин поспіль дихають дорослі і діти. Повітряне середовище стає тяжким, зменшується його насиченість киснем. Тому відповідно до санітарних норм у групі обов’язково проводять однобічне провітрювання у присутності дітей і наскрізне — за їх відсутності в групі. Свіже повітря — потрібне! Не засуджуйте вихователів та помічників за провітрювання і не бійтеся його. На свіжому повітрі дуже швидко гинуть хвороботворні віруси.

Спостерігаючи за дитиною в перші дні відвідування дитячого садка, по-справжньому особливої уваги заслуговує здоров’я малюка. Навіть легке почервоніння ротової порожнини, невеликий нежить — це вже протипоказання для відвідування ним дитячої групи. Три-чотири дні дитину треба потримати вдома на зберігаючому режимі.


Дитячий садок - перший навчальний заклад для малюка

Питання про те, віддавати дитину до дитячого садка чи ні, чимало сучасних родин вирішують позитивно. Однак не всі батьки знають, як полегшити й оптимізувати складний період адаптації дитини до нових умов, і не всі зважають на те, що перебіг цього процесу залежить від їхньої позиції.

Де починається соціалізація маленької дитини? Насамперед у родині. Але набагато ширше соціальний розвиток дитини відбувається у дитячому садку. Саме там вона набуває досвіду спілкування з незнайомими людьми - дорослими й дітьми, засвоює норми та правила поведінки, навчається жити у суспільстві. Від того, як пройде звикання дошкільника до нових умов, залежить його фізичний і психічний розвиток, подальша життєдіяльність у дитячому садку й родині. На жаль, нерідко цей процес протікає важко й болісно.

Негативна емоційна реакція батьків на поведінку дитини в цей період часто ускладнює ситуацію. Не знаючи, як правильно реагувати на дитячі вередування й сльози, як ліпше вчинити, мама з татом не можуть допомогти своєму малюку.

Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка

Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.

Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.

Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять, чому ви хочете, щоб вона туди пішла.

Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило - восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтеся своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.

Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозицію погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим.

Робіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас.

Пам'ятайте, що на звикання дитини до дитячого садка може знадобитися до півроку. Розраховуйте свої сили, можливості і плани.

Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку.

Дорогою у дитячий садок обговоріть з дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про дитячий садок супроводжувалися лише позитивними емоціями. У Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація.

Ніколи не лякайте дитину дитячим садком. Приблизно за тиждень першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

Прийоми, що полегшують дитині ранкові прощання

Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.

Покладіть малюку до кишеньки яку-небудь пам'ятну річ, що нагадуватиме про вас, як сильно ви його любите.

Ніколи не намагайтеся «вислизнути» непомітно від дитини, якщо хочете, щоб вона вам довіряла.

Вигадайте забавний ритуал прощання й строго дотримуйтеся його, наприклад завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне.

Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.

Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

Кiлькiсть переглядiв: 0